Zalety wynajmu lokalu w galerii handlowej.

Wynajem przestrzeni pod biznes w galerii handlowej niesie ze sobą szereg korzyści. Jedną z najważniejszych jest duża ilość klientów odwiedzających takie miejsca, co automatycznie zwiększa liczbę potencjalnych klientów odwiedzających nasz lokal. Kolejną zaletą jest to, że duże centra organizują różne sezonowe kampanie reklamowe, co wiąże się z mniejszymi kosztami jeśli chodzi o marketing. Poza tym niezaprzeczalne jest, że im bardziej prestiżowe i trendy jest centrum, w którym lokal się znajduje, tym bardziej wzrasta renoma własnej firmy. Następną zaletą jest to, że obiekty handlowe posiadają z reguły własne zespoły zajmujące się sprawami technicznymi, dzięki czemu nie przejmujemy się, naprawami, remontami itd.

Wady wynajmu lokalu w galerii handlowej.

Oczywiście obrazek nie jest tak kolorowy jakby się wydawało, wynajem lokalu w centrum handlowym jakim jest galeria ma także swoje wady. Chyba największą wadą jest dość wysoka kwota czynszu oraz opłat eksploatacyjnych, która dodatkowo wzrasta wraz z prestiżem samego obiektu. Kolejną wadą w wynajmowaniu lokalu w centrum handlowym jest to, że wynajmując lokal w centrum handlowym, należy bezwzględnie przestrzegać zapisów regulaminu i umowy. Wiąże się to z takimi rzeczami jak: prowadzenie swojego lokalu przez 12 godzin dziennie, o 21 lub 22 kończąc. Niezbędne jest więc właściwe zarządzanie personelem, a także jest odpowiednia ilość, ponieważ jak w innych wypadkach, niewywiązanie się z tego zapisu i np. otwarcie sklepu z opóźnieniem będzie skutkowało karami finansowymi. Praca w centrum handlowym oznacza także pracę w niedziele i inne dni wolne.Nie możemy swobodnie decydować o godzinach pracy, otwarcia, zamknięcia lokalu czy przerwach świątecznych.

Zastanawiając się nad wynajmem lokalu w galerii handlowej powinniśmy przeanalizować ewentualne zyski i straty, a także dokładnie zapoznać się z regulaminem obiektu, który bierzemy pod uwagę. Najczęściej lokale takie wynajmowane są na kilka lat, dobrze więc wynegocjować dla siebie jak najlepsze i jak najbardziej korzystne warunki. Aby przez te kilka lat praca nie stała się udręką.