Często możemy się zastanawiać jak będzie wyglądał świat za kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. Dziś zastanowimy się jak mogłaby wyglądać galeria handlowa w przyszłości. Co uległoby zmianie, a co może pozostanie takie same? Czy w ogóle będą istniały w przyszłości galerie handlowe, które będzie można odwiedzić w celu zrobienia różnorodnych, dużych zakupów i napicia się w międzyczasie dobrej kawy w jednej z galeriowych kawiarni?

Specjaliści zastanawiają się nad galeriami przyszłości.

Eksperci już przewidują jak mogłaby wyglądać galeria handlowa przyszłości, opowiadają nam o takich rozwiązaniach jak interaktywne półki, wielkie ekrany ścienne. Według specjalistów kończy się era małych monitorów. Reklamy i informacje staną się jeszcze większe, jeszcze bardziej widoczne, jeszcze bardziej spektakularne.

Okazuje się, że wiele firm wprowadza już u siebie tak zwane „nowe rozwiązania technologiczne”, a nawet pojawiają się one w niektórych galeriach handlowych na świecie. Są to takie nowości technologiczne jak półki interaktywne, ekrany ledowe lub wall-e, które są zbudowane z wielu monitorów cienkoramkowych. Ma to na celu pokazanie dobrej treści w dobrym miejscu i oczywiście o dobrej jakości.

Reklama staje się coraz ważniejsza.

Reklama dźwignią handlu jak to mówią, to ona i informacja stają się coraz większe i coraz bardziej spektakularne, dlatego wykorzystywane są wielkie powierzchnie, w których kiedyś było coś innego. A dokładniej wykorzystywane są szyby windowe i na nich umieszczane ekrany ledowe. Przykładem takiego miejsca i zastosowania może być Klif w Gdyni. Tam na wall-u znalazły się aż 24 monitory.

Nikt nie ma wątpliwości, że galerie handlowe przyszłości muszą zaskakiwać swoich klientów innowacyjnością, wielkością jak i również tym, co na nich jest wyświetlane.

Eksperci oceniają, że nowe technologie mogą nie tylko udoskonalić reklamę, ale także pomóc klientom przy robieniu zakupów. W jaki sposób? Nowe technologie w prosty, łatwy i przyjemny sposób przedstawiąją wiedzę o produkcie lub usłudze, która jest dostępna w miejscu, do którego przyszedł potencjalny klient.